Пятніца, 19.04.2024, 21:09
Вольны Мазыр! Усё аб Вольным Мазыры, і не толькі.
Галоўная | Рэгістрацыя | УваходНа галоўную старонкуДадаць у абранаеКарта сайтаПошукКантакт
Меню сайту
Галоўная старонкаГалоўная старонка
ГасцёўняГасцёўня
ФорумФорум
ФотаальбомФотаальбом
МультымедыяМультымедыя
Анлайн гульніАнлайн гульні
Вольная музыкаВольная музыка
ГороскопГороскоп
Гісторыя горадаГісторыя горада
Карта горадаКарта горада
СпасылкіСпасылкі
Акцыі і мітынгіАкцыі і мітынгі
Парады праваабаронцыПарады праваабаронцы

Аб сайцеАб сайце
Зваротная сувязьЗваротная сувязь
Падзелы навін
Беларусь [69]
Мазыр [79]
Культура [29]
У свеце [12]
Палітыка [160]
Грамадства [99]
Армейскі дзёньнік [9]
Спорт [19]
Рэклама
Наша апытанне
Як вы ставіцеся да будаўніцтва АЭС у Бларусі?
Усяго адказаў: 48
Лічыльнік
Rating All.BY Каталог TUT.BY
Галоўная » 2010 » Верасень » 28 » У камісіі зноў ніхто не прайшоў
У камісіі зноў ніхто не прайшоў
23:22
   Група  грамадзян з Мазыра не змагла скарыстацца арт. 35 Выбарчага кодэкса РБ і вылучыць ў склад Мазырскай  раёнай выбарчай камісіі свайго прадстаўніка. 

   «Вылучаць сваіх прадстаўнікоў  у склад тератарыяльных. … выбарчых камісіі  маюць права грамадзяне шляхам падачы заявы. Заява павінна быць падпісана не меней  10 грамадзянамі, валодаючых выбарчым правам  і пражываючых на адпаведнай тэрыторыі”.

  Калі Крывіцкі Р., адзін з сябраў групы грамадзян 25.09. 2010 года ў 9-30 – 10-0 прынёс рэгістраваць заяву ў райвыканкам яна не была прынятая. У кабінеце райвыканкама №101, які працуе па прынцыпу "адно вакно” яму адказалі, што такіе заявы тут не рэгіструюцца і не прымаюцца. Супрацоўніца райвыканкаму, нават, не патлумачыла  пенсіянеру куды яму неабходна зввярнуцца.

   Супрацоўніца ахраны не прапусціла Р. Крывіцкага ў прыёмную райвыканкама, патлумачыўшы што субота і нядзеля выходныя дні і там нікога няма, а кіраўнік справамі райвыканкама быў, але ўжо сыйшоў.
27.09.2010г. спадар Крывіцкі падаў скаргу на імя старшыні райвыканкама  аб парушэніі правоў групы грамадзян супрацоўнікамі райвыканкама.
Мазыр.

 Тэкст скаргі дадаецца:
"
Председателю Мозырского райисполкома
Дворнику В.А.
Кривицкого Григория Леоновича,
проживающего по адресу: Бульвар Юности, 17-23. г. Мозырь
т.м. 8 033 6167755

ЖАЛОБА

      Согласно ст. 35 Избирательного кодекса «Выдвигать своих представителей в состав территориальных, … имеют право граждане путем подачи заявления. Заявление должно быть подписано не менее 10 гражданами, обладающими избирательным правом и проживающими на соответствующей территории».
      Согласно Календарного плана организационных мероприятий по подготовке и проведению выборов Президента Республики Беларусь (Постановление Центральной комиссии №43 от 15.09.2010 г.) выдвижение представителей в состав районной комиссии и представление в органы образующие комиссии должно производится не позднее 26 сентября 2010 года включительно.
      25.09. 2010 года в 9-30 – 10-00 я принес заявление граждан в количестве 13 (тринадцати) человек о выдвижении нашего представителя в состав Мозырской районной комиссии, адресованное  в Мозырский райисполком, в Президиум Мозырского райсовета, в 101 кабинет райисполкома по принципу «одно окно» для регистрации.
      В данном кабинете мне было отказано в приеме и регистрации нашего заявления с мотивировкой, что подобные заявления в этом кабинете не регистрируются.
     Сотрудница охраны в приемную райисполкома и райсовета меня не пропустила -выходной день, а управляющий делами был, но уже покинул здание райиспокома.
     Процедуры приема нашего заявления ни на стенде в райисполкоме, ни в 101 кабинете мне не пояснили. Не было информации ни в печати, ни на сайте исполкома.
Если кабинет 101 Мозырского райисполкома работает по принципу «одно окно» государственного учреждения, там должна приниматься вся входящая информация во все отделы и распределяться соответственно через орготдел, управляющего делами райисполкома в соответсвующие структуры для реагирования.
     Подобные инциденты встречаются систематический в период избирательных кампаний, когда сроки подачи документов, согласно Календарного плана, совпадают с выходными днями.
     Не принятие нашего заявления, отсутствие гласной процедуры его принятия является нарушением наших Конституционных прав,ст. 40 «Каждый имеет право направлять личные или коллективные обращения в государственные органы. Государственные органы, а также должностные лица обязаны рассмотреть обращение и дать по существу в определенный законом срок. Отказ от рассмотрения поданного заявления должен быть письменно мотивированным»,  ст. 64 «Любое прямое или косвенное ограничение избирательных прав граждан в других случаях является не доп
 устимым …», ст. 35 Избирательного кодекса РБ.
     Прошу предоставить письменный мотивированный ответ в отказе приема нашего заявления согласно законодательства.
Принять меры для должной организации приема обращений граждан в период избирательной кампании, согласно законодательства Республики Беларусь.

27.09.2010                                                         /Кривицкий Г.Л./

"

Катэгорыя: Мазыр | Праглядаў: 647 | Дадаў: Admin | Рэйтынг: 0.0/0 |
Усяго каментароў: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма ўваходу
Лагін:
Пароль:
Каляндар навін
«  Верасень 2010  »
ПнАўСрЧцПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Дакладны беларускі час
Рэклама
Надвор'е
Надвор'е ў Мазыры
Інфармацыя сайта pogoda.by
Курсы валют
Трохі аб вас
Даведайся пра свой IP адрас
Статыстыка

Анлайн усяго: 1
Госцяў: 1
Карыстальнікаў: 0
LiveInternet
Copyright Вольны Мазыр © 2007 - 2024 Конструктор сайтов - uCoz